SIKÇA SORULAN SORULAR

Cevap: Evet mesai saatleri içerisinde kitap getirilebilir.
Cevap: PTT aracılığı ile hükümlünün ismi belirterek Ankara Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü adresine gönderebilirler.
Cevap: Görüş gününde hükümlüler hastaneye veya mahkemeye gitmişler ise dönüş yaptıkları saatten itibaren mesai saatleri dahilinde görüş yaptırılır.
Cevap: PTT aracılığı ile (lacivert ve yeşil renkler hariç) Ankara Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü adresine gönderebilirler. özel kargo ile gelen koliler kabul edilmeyecektir.
Cevap: Hükümlü ile avukatı, meslek kimliğinin ibrazı üzerine, tatil günleri dışında ve çalışma saatleri içinde, bu is için ayrılan görüşme yerlerinde, konuşulanların duyulamayacağı, ancak; güvenlik nedeniyle görülebileceği bir biçimde, açık görüş usulüne uygun olarak görüştürülür.
Cevap: Görüş gün ve saatini öğrenmek için tıklayınız.
Cevap: Adalet Bakanlığının ilgili genelgesinde belirtildiği üzere Hükümlü kendilerine verilen iaşe harici ihtiyaçlarını kurum kantininden temin etmektedirler. Dolayısıyla içeri yiyecek içecek girişi yasaktır. Açık görüş günlerinde hükümlü daha önceden kantinden temin ettikleri yiyecek ve içecekleri yakınlarıyla görüş yerlerinde tüketebilirler.
Cevap: Adalet Bakanlığın konuyla ilgili yeni genelgesinde belirtildiği üzere görüş süresi yakınıyla görüşmeye başladığı andan itibaren geçerlidir.
Cevap: Her türlü çorap, şalvar ve içerisinde demir bulunan ayakkabı ,lacivert , askeri renklerdeki kıyafetler ve deri gurubu eşyalar alınmaz

 

Ankara Sincan Açık C.İ.K. Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 08.08.2014 ] - Webmaster : Sincan Açık C.İ.K. Bilgi İşlem
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.