HAKKIMIZDA

   Kampüs, 2,500,000 metrekarelik alan üzerine konuşlandırılmıştır. Tüm kampüsdeki ceza infaz kurumlarının alt yapı ve ortak tesislerini işletmek üzere 240 kişi kapasiteli Açık Ceza İnfaz Kurumumuz kurulmuştur, 2009 yılında yapılan kapasite artırım çalışmarından sonra bu sayı 525’e çıkarılmıştır.

   Kampüsde 24 saat hizmet verecek şekilde tıbbi malzemelerle donatılmış; doktor, diş hekimi ve diğer sağlık personelinin görev yapacağı güvenliği sağlanmış hastane yer almaktadır. Sağlık Ünitesinde 12 yetişkin erkek, 6 çocuk, 3 kadın, 1 özürlü ve acil müdahale odası olmak üzere 46 hükümlü ve tutukluya hizmet sunulmaktadır.

   Kampüste yer alan Ceza İnfaz Kurumlarında barındırılan hükümlü ve tutuklulara ait çarşaf, nevresim, yastık kılıfı, battaniye ile kurumlarda görev yapan personele ait iş tulumu, önlük ve yemek masası örtüleri gibi eşyaların yıkanıp, kurutulup, ütüleneceği modern bir çamaşırhane bulunmaktadır.

   Bir başka yenilik ise 2 duruşma salonu, hakim ve savcı odaları, kalemler ve diğer bölümlerin yer aldığı adliye binasıdır, Burada mahkemelerce belirlenecek duruşmaların yapılması söz konusu olup böylece çok sanıklı güvenlik riski yüksek duruşmaların uygun koşullarda görülmesi sağlanmaktadır.

   Kampüsde yer alan bütün birimler, merkezi ısıtma sisteminden doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Bu merkez en son teknoloji ile düzenlenmiştir.

   Ceza İnfaz Kurumlarının dış korumasını yapmakta olan jandarmaya ait tabur binalarınında alt yapı ve çevre düzenlemelerini Açık Ceza İnfaz Kurumumuz yapmaktadır.

   Kampüsde 340 adet personel lojmanı yer almaktadır. Ayrıca kampüsde cami kreş ve alışveriş merkezleride bulunmaktadır.

   Aynı anda 10.000 kişiye yemek hazırlayacak şekilde tasarlanmış ve en son teknoloji ile donatılmış mnutfak bölümünden kampüsde bulunan tüm kurumlara yemek dağıtılmaktadır.

   Kampüse aynı anda 1500 aracın park yapabileceği otoparkı takiben hava alanlarında bulunan bekleme terminali benzeri olarak inşa edilen ziyaretçi bekleme mahalinden giriş yapılmaktadır. Ziyaretçi giriş mahalinde ziyaretçilere yönelik hizmet verecek şekilde restoranlar, Fast-food alanları oluşturulmuştur. Kampüse gelen tüm ziyaretçiler öncelikle olarak bu alana alınmakta buradan Açık Ceza İnfaz Kurumuna ait taşıtlarla ziyaretlerini gerçekleştirecekleri Ceza İnfaz Kurumları Özel Ziyaret Bölümleri’ne taşınmakta ziyaretin tamamlanmasından sonra yine taşıtlarla Ziyaretçi Bekleme Salonuna getirilerek Kurumdan ayrılmaları sağlanmaktadır.

 

 

Ankara Sincan Açık C.İ.K. Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 08.08.2014 ] - Webmaster : Sincan Açık C.İ.K. Bilgi İşlem
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.